גלריית הצורפים

מאם לבת , מאב לבן , מדור לדור

גלריית הצורפים מציגה:
play icon
אוסף Legacy
signature
יעקב מרדינגר

הסיפור שלנו

Yakov Merdinger
candlestick
השליחות שלי היא להעביר לדורות הבאים את אומנות הצורפות, ובאמצעותה לשמר את המורשת שלנו.
יעקב מרדינגר

הסיפור המדהים של הצורפים מתחיל עם יוסף מרדינגר, עולה חדש שהגיע לישראל ב-1949 עם חלום להחיות את אמנות הצורפות בעבודת יד בארץ ישראל.  ביחד עם שני שותפים מיומנים, וילהלם קרנר ומיכאל שטיינמץ, הם הקימו את "הצורפים" ב-1952, והחלו את מלאכתם במטבח שהוסב לחדר מלאכה צנוע.

בנו המוכשר של יוסף, יעקב מרדינגר, המשיך את המורשת, ולאחר פטירת אביו הוביל ופיתח יחד עם צוות אמני הצורפים.  כיום, הצורפים מובילה בעולם כמותג היודאיקה והאומנות בכסף הגדול בעולם. החברה מייצרת כלי אמנות מכסף טהור בעבודת יד קפדנית ,חובקת מסורת והשראה יהודית, ומשמרת את אמנות הצורפות לדורות הבאים.

01

עיצוב

כל יצירה בגלריה של הצורפים מתחילה בחזונם של המעצבים. רעיון שנולד ומתפתח לאיטו שלב אחר שלב, סקיצה אחר סקיצה עד שנוצר העיצוב מושלם .שעות של חשיבה והתנסות מהראש ומהלב עם הרבה רגש ותשוקה. עבודת צוות יוצאת דופן של צוות המעצבים המוכשרים של הצורפים בהובלת האמן הראשי יעקב מרדינגר .
02

יציקה

אחרי שהעיצוב הושלם, השלב הבא במלאכת היצירה היא היציקה. חומר הגלם הכסף הטהור (סטרלינג סילבר 925) מומס בטמפרטורה גבוהה מאוד עד שהופך להיות נוזלי. לאחר מכן מתבצעת הפעולה העדינה והמדוייקת של יציקת הכסף הנוזלי לתוך התבנית שנוצרה עבור הפריט.
03

ריקוע

העיטורים המעודנים והחריטות המוקפדות נחרטות בקפידה על ידי אמני הצורפים במלאכת יד בשיטת הריקוע.  באמצעות פטישים ובכלי ריקוע מיוחדים נולדות יצירות מופת, פריטי אומנות מרגשים עם טביעת חותם יחודית להצורפים , תכשיט לבית ולמשפחה לדורי דורות.
04

הלחמה

יצירת המופת הופכת לשלמה לאחר תהליך ההלחמה הקפדני והמדויק. המלאכה הזו כמו שאר המלאכות בצורפות, מבוצעת באופן ידני באמצעות מבער ייעודי. משימה זו נחשבת למורכבת ביותר ומבוצעת רק על ידי הצורפים המנוסים והמקצועיים ביותר.
05

ליטוש

השלב הסופי להשלמת הפריט מכסף טהור בעבודת יד הוא שלב הליטוש. הפריט השלם מלוטש ומוברק עד שמתקבלת יצירת אומנות ברמת גימור מושלמת. המילה "שלמות" היא מילת מפתח בחברת הצורפים. עכשיו שנולדה יצירת אומנות חדשה, תוכלו להתרגש יחד איתנו ולצקת לתוכה את הסיפור שלכם. פריטים שעוברים במשפחה מדור לדור. לזכור ולהתרגש כל פעם מחדש.

קטגוריות

icon play
icon drag